Новини

16.12.2012
Незвичайна екскурсія до надзвичайного об’єкту!

В переддень Дня Збройних Сил України юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді побували на навчально-пізнавальній екскурсії у закарпатських рятувальників. Метою цієї екскурсії було ознайомлення юннатів із роботою рятувальної служби в Закарпатті.
[ детальніше ]

08.12.2012
Тренінг «Психологія лідера» пройшов у ЗОЕНЦ

21 листопада 2012 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді розпочався тренінг ”Психологія лідера”. Проводять цей тренінг кваліфіковані психологи-консультанти в методі позитивної психотерапії медико-психологічного центру ”Здоров?я народу” Фурсова Сніжана – автор тренінгів та розвиваючих освітніх програм для підлітків, молоді, жінок, починаючих бізнесменів, менеджерів і Головнич Оксана – педагог-тренер.
[ детальніше ]

02.12.2012
Осіння сесія у ВЗБШ

22 – 27 жовтня ц.р. у м. Києві, Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, проводилася осіння сесія у Всеукраїнській заочній біологічній школі з метою підтримки обдарованої молоді, надання поглибленої біологічної освіти, розвитку творчого потенціалу та самореалізації творчої особистості.
[ детальніше ]

 

Випадкові фото

 
З метою підготовки спеціалістів для бджільництва при Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді розроблено положення про обласну очно-заочну школу пасічника, яка б забезпечувала здобуття знань, умінь і навичок у галузі бджільництва, створювала б умови для поглибленого вивчення біології бджолиної родини, практичних навиків в роботі з бджолами, сприяла б вибору майбутньої професії пасічника.Карпатські бджоли відомі своєю миролюбністю та працьовитістю; навіть при умові пасмурної погоди вони вилітають на медозбір та використовують нектар з малим вмістом цукру.
Для цього було придбано 70 бджолородин карпатських бджіл, які розміщені у вуликах системи “Лежак” двосімейних та системи “Дадан Блат” 14–ти рамочні з магазинними надставками.

На заняттях гуртка бджолярів навчально-виховна робота велась по таких напрямках: навчальний, розвиток світогляду та мислення; вироблення практичних умінь та навичок; екологічне виховання, естетичне виховання. Робота за цими напрямами здійснювалася комплексно.

Вивчалась біологія бджолинної сім’ї, роль матки, трутнів і робочих бджіл у житті бджолинної сім’ї, будова і функції зовнішніх та внутрішніх органів робочих бджіл, трутнів, матки, період розвитку та тривалість життя бджолинної сім’ї, збір нектару та переробка його в мед, захист вулика, збір пилку та переробка його в пергу.Проводились вивчення рослин медоносів /комахозапильні, вітрозапильні, строки цвітіння/, складався медоносний конвеєр для пасіки з метою визначення кількості бджолосімей які можна утримувати на даній території.

З метою покращення кормової бази для бджіл, юннатами висаджувались медоносні дерева та кущі, висіювались трав’янисті рослини (фацелія, буркун).

Практична робота безпосередньо пов’язана з формуванням в учнів таких навичок, як охайність, терпіння, уміння зосереджуватись на виконуваній роботі. Проводились досліди по впровадженню на пасіках області вулика „Роже де Лона” (Франція) та препарату „Ізатизон”.